Knihy

Andělé a ti druzí

Andele_a_ti_druziTřebaže záležitosti z obchodní agendy jsou zcela jistě největším ekonomickým přínosem pro každého advokáta, mě bavily případy, které souvisely s lidskými osudy a o kterých jsem se následně rozhodla psát i knihy.

Během doby, jak trvala délka soudního sporu, jsem se s některými klienty sblížila natolik, že se mě osobně začaly dotýkat jejich osudy až doté míry, že jsem jim šla i na pohřeb. Samozřejmě jsem mnohem více vítala, když jsem byla pozvaná na svatbu. Co člověk a právní případ, to je jeden životní příběh.

A tak mě jednou v noci napadlo – asi jsem to musela mít uložené někde v podvědomí – že napíšu knihu Andělé a ti druzí, který se skládá právě z životních příběhů lidí, kteří mě do svých osudů nechali nahlédnout. Ne každý klient totiž touží se svým advokátem sdílet svůj příběh, někteří chtějí jen profesionální službu a poskytnou toliko nezbytnou míru informací, což je samozřejmě naprosto v pořádku.
Více o knize Andělé a ti druzí si přečtete ZDE.

Chalupa

ChalupaKnihu Chalupa, to bylo mé druhé autorské dílo, jsem napsala na základě svých vlastních zážitků na naší chalupě. Rodiče ji koupili v roce 1974, a když vidím fotky z té doby, z toho stavení jde skutečně strach a já je obdivuji, že do toho vůbec šli.

Stavení je z roku 1865, takže tudy prošla spousta lidských osudů, trápení a radostí. Jen ta energie je tady nějak víc nahuštěná než v novostavbě. Jenže tatínkovi učarovalo to místo a za každou cenu chtěl chalupu koupit, stála tehdy 20.000 Kč a podle toho vypadala … Je to poloviční samota na rozlehlé louce u rybníka, kolem dokola les a vede sem silnice 3. třídy, která se v zimě nějak moc neudržuje.

Je to skutečně nádherné místo, jen občas samy od sebe praskají žárovky, i když už je pár hodin výpadek elektrického proudu. Své pocity z chalupy jsem se rozhodla sepsat do příběhu.
Více o knize Chalupa si přečtete ZDE.