Chalupa

Kniha: Chalupa

ChalupaChalupa, kterou v roce 1974 koupili mí rodiče je skutečně nádherné místo, jen občas samy od sebe praskají žárovky, i když už je pár hodin výpadek elektrického proudu. Své pocity z chalupy jsem se rozhodla sepsat do příběhu.

Příběh

Příběh se odehrává v romantickém prostředí na samotě na Vysočině, kde si úspěšný manželský pár, lékař Filip a knihovnice Leona, koupil stylovou chalupu pro víkendový a prázdninový odpočinek. Chtěli si vytvořit místo pro načerpání nových sil a spokojenosti na duši. Krátce poté, co Filip s Leonou začali jezdi na Chalupu, se dozvídají, že v jejich domě došlo před mnoha lety k dvojnásobné vraždě – šílený manžel oběsil svoji nevěrnou ženu a její dceru. Jenže tragédie, ke které zde došlo kdysi dávno, se začíná pozvolna, ale neodbytně prolínat do života Leony a Filipa a postupně jej ničit. Začíná souboj dobra s démony, živých s mrtvými…

Realita

Chalupa 2-2Později jsme měly s kamarádkami na chalupě tzv. babinec a jedna léčitelka, nezávisle na mě, protože knížku ještě neviděla, určila, že na trámu (asi 3m od místa, co jsem se domnívala já) visela žena a měla po potratu. Zapálily jsme tam tenkrát svíčku, která hořela tahem celý víkend, a pokropily to místo svěcenou vodou.

Pak jsem začala pátrat po historii naší chalupy a bohužel jsem se zatím nikam nedopátrala. Od místního faráře jsme se nedověděli nic, ještě mi bylo doporučeno kontaktovat úřad ve Žďáru, kde bych mohla něco o historii chalupy zjistit.

Myslím si, že celé to místo (4 chalupy) není v pořádku, protože se tam lidem dějí nepěkné věci – nemoci, úrazy, to vydá na další román. Když se tak dívám na fotky chalupy z doby, kdy ji rodiče koupili, tak mě to zase vtahuje do sebe, takže pokračování asi bude a zhruba už vím jak…

Kde koupit

Knihu Chalupa vydalo v roce 2013 vydavatelství ALMI, Miloš Palatka. Zakoupit ji můžete například v Knižním klubu.

Ke stažení

Knihu si dále můžete stáhnout jako PDF soubor, a to ve dvou dílech:

1. DÍL KE STAŽENÍ

Soubor obsahuje prvních 36 kapitol knihy. Cena knihy je 99 Kč vč. DPH.
Download

2. DÍL KE STAŽENÍ

Soubor obsahuje od 37. kapitoly do konce příběhu.  Cena knihy je 99 Kč vč. DPH.
Download