Andělé a ti druzí

Kniha: Andělé a ti druzí

Andele_a_ti_druziVšechny příběhy v knize Andělé a ti druzí spojuje linie andělského nadhledu na lidská trápení. Ti andělé jsou vůči smrtelníkům velmi empatičtí, protože do nedávné doby byli i oni sami lidskými bytostmi, moc dobře tedy vědí, o co tady na zemi jde.

Šlo mi také o to, předložit svým čtenářům tvrdou realitu, že ne všichni naši sousedé nebo lidé žijící v jiné čtvrti jiného města, žijí takovým tím tradičním způsobem života – ráno vstanu, jdu do práce, pak mám svoje záliby, abych posléze byla se svojí rodinou nebo přáteli nebo se jen tak v klidu dívala na televizi. Mnohé z nás, žijící v pomyslném intelektuálním, sociálním a ekonomickém ghettu ani nenapadne, jak se žije jiným lidem.

Jaké to je přicházet se staženým žaludkem domů, co se zase šíleného stane, zda to bude fyzické nebo psychické násilí, co zase a jaký konec to bude mít tentokrát. Zda budou tatínek nebo maminka tak opilí, že malé dítě zmlátí a tak je pro něho lepší jít za hodným strýčkem, který mu dá zmrzlinu a ještě jej bude hladit. A to úplně všude…

Myslím si, že hodně lidí si neuvědomuje, že ať děláme, co děláme, pořád jsme jednou nohou v kriminále. Stačí být v nesprávnou chvíli na nesprávném místě, stačí, aby nám ujely nervy, abychom sedli do auta a měli v sobě zbytkový alkohol, o kterém netušíme, že tam je, a došlo k autonehodě se ztrátou na lidském životě.

Mnohdy máte vedle sebe sousedy, o kterých se domníváte, že jim nejde než závidět, jak jsou úžasní a jak jim vše úžasně vychází. Kdyby vás nechali nahlédnout do své pomyslné ložnice, tak byste se možná nestačili divit a byli šťastní za svoji neúžasnou rodinu a neúžasný život. Prostě když jsme jednou nahoře, vůbec to neznamená, že tam budeme napořád. Pevně věřím, že to platí i naopak.

Honzík a Marie

Knihou provádí dvojice andělů – Honzík s Marií – kteří byli lidé, do doby, než-li zemřeli při dopravní nehodě. Po smrti jim v nebi určili, že se z nich stanou andělé strážní a budou provázet životem svoje přidělené lidské duše. Kniha se skládá z několika příběhů lidí, které jsou viděny očima andělů s jejich „nebeským nadhledem“ a zároveň těch, kteří ještě do nedávné doby byli na stejné lodi – živí lidé. Je zamyšlením nad tím, do jaké míry je náš život určený daným a neměnným osudem a do jaké míry si jej můžeme řídit sami, že všechno v životě je relativní a někdy v něm dochází až k absurdním životním situacím. Někdy se šťastným koncem a někdy naopak s tragickým.

Je to o tom, že člověk není v životě sám a po celou dobu jej provází jeho andělé strážní, kteří s ním sdílí jeho trampoty a trápí se s ním a nebo se s ním radují, když se mu něco povede. A že ať o nich víme nebo ne, jsou pořád s námi.

Kde knihu koupit?

Vydavatelství ALMI, cena 232 Kč.

Koupit knihu na ALMI.cz >>>