Chalupa

Kniha: Chalupa

ChalupaChalupa, kterou v roce 1974 koupili mí rodiče je skutečně nádherné místo, jen občas samy od sebe praskají žárovky, i když už je pár hodin výpadek elektrického proudu. Své pocity z chalupy jsem se rozhodla sepsat do příběhu.

Příběh

Příběh se odehrává v romantickém prostředí na samotě na Vysočině, kde si úspěšný manželský pár, lékař Filip a knihovnice Leona, koupil stylovou chalupu pro víkendový a prázdninový odpočinek. Chtěli si vytvořit místo pro načerpání nových sil a spokojenosti na duši. Krátce poté, co Filip s Leonou začali jezdi na Chalupu, se dozvídají, že v jejich domě došlo před mnoha lety k dvojnásobné vraždě – šílený manžel oběsil svoji nevěrnou ženu a její dceru. Jenže tragédie, ke které zde došlo kdysi dávno, se začíná pozvolna, ale neodbytně prolínat do života Leony a Filipa a postupně jej ničit. Začíná souboj dobra s démony, živých s mrtvými…

Realita

Chalupa 2-2Později jsme měly s kamarádkami na chalupě tzv. babinec a jedna léčitelka, nezávisle na mě, protože knížku ještě neviděla, určila, že na trámu (asi 3m od místa, co jsem se domnívala já) visela žena a měla po potratu. Zapálily jsme tam tenkrát svíčku, která hořela tahem celý víkend, a pokropily to místo svěcenou vodou.

Pak jsem začala pátrat po historii naší chalupy a bohužel jsem se zatím nikam nedopátrala. Od místního faráře jsme se nedověděli nic, ještě mi bylo doporučeno kontaktovat úřad ve Žďáru, kde bych mohla něco o historii chalupy zjistit.

Myslím si, že celé to místo (4 chalupy) není v pořádku, protože se tam lidem dějí nepěkné věci – nemoci, úrazy, to vydá na další román. Když se tak dívám na fotky chalupy z doby, kdy ji rodiče koupili, tak mě to zase vtahuje do sebe, takže pokračování asi bude a zhruba už vím jak…

Kde knihu koupit?

Vydavatelství ALMI, cena 232 Kč.

Koupit knihu na ALMI.cz >>>